نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: نمیدونم به چی علاقه دارم. چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

1884
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    تشکر شده 74 بار در 57 پست
    میزان امتیاز
    5

نمیدونم به چی علاقه دارم. چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

من می خوام انتخاب رشته کنم و نمیدونم به چی علاقه دارم. به همین دلیل هم تا حالا دو بار انصراف دادم اما مصمم هستم که درس بخونم در دانشگاه. چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46572
    تشکـر
    60
    تشکر شده 30 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نمیدونم به چی علاقه دارم. چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

سلام
    رشتتون چیه
    تست شخصیت شناسی یونگ ممکنه کمکتون بکنه...

3. کاربران زیر از Behnammm1400 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnammm1400 نمایش پست ها
    سلام
    رشتتون چیه
    اول کامپیوتر بود. انصراف دادم رفتم گرافیک. تو ترم اول گرافیک هستم و مطمئنن قصد انصراف دارم به دلیل تنفر شدید.
    لینک این تست رو اگه بفرستید انجام میدم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    این سردگمی که برای شما مشاهده می شود باعث می شود که نتوانید در رشته ای تا پایان پیش بروید این موضوع می تواند از شناخت ناقص شما نسبت به خودتان نشعت بگیرد در این زمان نیاز است که شما بدون سرزنش کردن خود برای انتخاب مجدد با شناخت بهتری پیش بروید تا با مشکلات گذشته روبرو نشوید انتخاب رشته مرحله بسیار بسیار مهمی در زندگی هر شخصی می تواند محسوب شود که بدون شک انتخاب رشته می تواند سرنوشت زندگی آدمی را تعیین کند و زندگی فرد تغییر کند و به سوی خوشبختی پیش قدم بردارد ، یا اینکه نه ، یک عمر حسرت و پشیمانی از رشته ای که انتخاب کرده است .
    تاکید میکنم اشتباه در انتخاب رشته قابل جبران است ولی برای جبران آن باید تاوانی پرداخت یعنی این فرصت یک ساله ای که داده اید تاوان آن می باشد اما اگر به عنوان یک تجربه استفاده کنید می توانید مسیر موفقیت خود را بهتر پیش بروید . پس با این اوصاف اگر در آستانه انتخاب رشته هستید بهتر است انتخاب صحیح و کاملی داشته باشید اما اگر انتخابی کرده اید و الان پشیمان از انتخاب خود ، هنوز هم فرصت باقیست و همین که به اشتباه خود پی برده اید بسیار مهم است.
    در این مسیر نیاز است که شما برای شناخت استعداد و علایق و مسیر پیش روی یک رشته به مشاور تحصیلی مراجعه کنید زمانی که شما با شناخت بهتر در این مسیر پیش بروید و بدانید از انتخاب یک رشته چه توقعی دارید ؟ چه مسیری پیش رویتان می باشد ؟ شرایط کاری و اجتماعی یک رشته چیست ، چه استعداهایی دارید و.. می توانید این مسیر را بهتر طی کنید.
    البته در کنار شناخت ناقص شرایط روحی شما نیز اهمیت دارد اگر این سردگمی ها و دودلی ها همیشه وجود دارد و نمی توانید یک مسیر را تا اخر طی کنید نیاز است که برای بررسی سبک رفتاری و شرایط روحیتان نیز به روانشناس مراجعه کنید براساس یک سری کلیات نمی توان نتیجه گیری کرد .

6. 2 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

سلام
    رشتتون چیه
    الآن انجامش دادم. تیپ شخصیتی من istj هست. راستش وقتی وارد رشته ی گرافیک شدم شک کردم که آیا واقعا از اون کامپیوتر بدم میومد یا نه چون غیر قابل فهم بودن درساش باعث این تنفر من شده بود و این غیر قابل فهم بودنم دلیلش عدم مطالعات جانبی من بود احتمالا.

8. کاربران زیر از RRR00 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    این سردگمی که برای شما مشاهده می شود باعث می شود که نتوانید در رشته ای تا پایان پیش بروید این موضوع می تواند از شناخت ناقص شما نسبت به خودتان نشعت بگیرد در این زمان نیاز است که شما بدون سرزنش کردن خود برای انتخاب مجدد با شناخت بهتری پیش بروید تا با مشکلات گذشته روبرو نشوید انتخاب رشته مرحله بسیار بسیار مهمی در زندگی هر شخصی می تواند محسوب شود که بدون شک انتخاب رشته می تواند سرنوشت زندگی آدمی را تعیین کند و زندگی فرد تغییر کند و به سوی خوشبختی پیش قدم بردارد ، یا اینکه نه ، یک عمر حسرت و پشیمانی از رشته ای که انتخاب کرده است .
    تاکید میکنم اشتباه در انتخاب رشته قابل جبران است ولی برای جبران آن باید تاوانی پرداخت یعنی این فرصت یک ساله ای که داده اید تاوان آن می باشد اما اگر به عنوان یک تجربه استفاده کنید می توانید مسیر موفقیت خود را بهتر پیش بروید . پس با این اوصاف اگر در آستانه انتخاب رشته هستید بهتر است انتخاب صحیح و کاملی داشته باشید اما اگر انتخابی کرده اید و الان پشیمان از انتخاب خود ، هنوز هم فرصت باقیست و همین که به اشتباه خود پی برده اید بسیار مهم است.
    در این مسیر نیاز است که شما برای شناخت استعداد و علایق و مسیر پیش روی یک رشته به مشاور تحصیلی مراجعه کنید زمانی که شما با شناخت بهتر در این مسیر پیش بروید و بدانید از انتخاب یک رشته چه توقعی دارید ؟ چه مسیری پیش رویتان می باشد ؟ شرایط کاری و اجتماعی یک رشته چیست ، چه استعداهایی دارید و.. می توانید این مسیر را بهتر طی کنید.
    البته در کنار شناخت ناقص شرایط روحی شما نیز اهمیت دارد اگر این سردگمی ها و دودلی ها همیشه وجود دارد و نمی توانید یک مسیر را تا اخر طی کنید نیاز است که برای بررسی سبک رفتاری و شرایط روحیتان نیز به روانشناس مراجعه کنید براساس یک سری کلیات نمی توان نتیجه گیری کرد .
    اگه می خواستم برم شاوره که نمیومدم اینجا مشکلم رو بنویسم. اینجا نوشتم چون به مشاور ها امیدی ندارم.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46572
    تشکـر
    60
    تشکر شده 30 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط RRR00 نمایش پست ها
    الآن انجامش دادم. تیپ شخصیتی من istj هست. راستش وقتی وارد رشته ی گرافیک شدم شک کردم که آیا واقعا از اون کامپیوتر بدم میومد یا نه چون غیر قابل فهم بودن درساش باعث این تنفر من شده بود و این غیر قابل فهم بودنم دلیلش عدم مطالعات جانبی من بود احتمالا.

راستش من درباره این رشته ها اطلاعات زیادی ندارم که بتونم کمکتون کنم
    اما چه جالب شخصیت خود منم istjهست
    و خودمنم البته تو دبیرستان دچار وسواس فکری درانتخاب رشته بین ریاضی وتجربی شده بودم ....که مشاوره بم گفتیکی از علت هاش اینه که خیلی آدم منطقی هستی و بعضی تصمیم ها علاوه بر منطق باید درشون احساسات و توکل به خدا هم درنظر گرفته بشه....

11. کاربران زیر از Behnammm1400 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

راستش من درباره این رشته ها اطلاعات زیادی ندارم که بتونم کمکتون کنم
    اما چه جالب شخصیت خود منم istjهست
    و خودمنم البته تو دبیرستان دچار وسواس فکری درانتخاب رشته بین ریاضی وتجربی شده بودم ....که مشاوره بم گفتیکی از علت هاش اینه که خیلی آدم منطقی هستی و بعضی تصمیم ها علاوه بر منطق باید درشون احساسات و توکل به خدا هم درنظر گرفته بشه....
    این مشاورا خیلی بعضی وقتا رو این توکل به خدا رو تصمیم گرفتن زیادی حساب باز میکنند. همینا رو به من گفتند که من وارد همین رشته ی گرافیک که ازش متنفرم شدم.

13. کاربران زیر از RRR00 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

من می خوام انتخاب رشته کنم و نمیدونم به چی علاقه دارم. به همین دلیل هم تا حالا دو بار انصراف دادم اما مصمم هستم که درس بخونم در دانشگاه. چه رشته ای رو انتخاب کنم؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

باتوجه به نکاتی که بیان میکنین و باتوجه با تاپیک های قبلی شما
    و با توجه به اینکه قبلا گفتید وسواس فکری دارید ، باید با مشاوره تحصیلی و یک روانشناس در این زمینه گام بردارین
    دقت کنید که سر درگمی شما ناشی از عدم شناخت شما از خودتون و علایق تون هستش که با کمک یک مشاور تحصیلی که با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای برای شما تلاش میکنه ، میتونید به وضعیت و علاقه خودتون پی ببرین ، یک مشاور تحصیلی درجهت خودشناسی بهتر مثل یک گاید برای شما عمل میکنه
    باتوجه به پست های شما توی همین تاپیک باید گفت دیدگاه خودتون رو نسبت به مشاوره تغیر بدین
    درواقع مشاوره تحصیلی، تعیین تکلیف کردن و تحمیل یک راه حل به فرد نیست ، بلکه یک نوع آموزش خود شناسی و بهتر شناسی علایق تون هستش که الان بهش نیاز دارید
    سعی کنید خودتون هم برای کمک به خودتون تلاش کنید و رغبت داشته باشید
    دراین مسیر میتونید از یک روانشناس خوب هم کمک بگیرید

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

و با توجه به اینکه قبلا گفتید وسواس فکری دارید ، باید با مشاوره تحصیلی و یک روانشناس در این زمینه گام بردارین
    دقت کنید که سر درگمی شما ناشی از عدم شناخت شما از خودتون و علایق تون هستش که با کمک یک مشاور تحصیلی که با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای برای شما تلاش میکنه ، میتونید به وضعیت و علاقه خودتون پی ببرین ، یک مشاور تحصیلی درجهت خودشناسی بهتر مثل یک گاید برای شما عمل میکنه
    شما باید دیدگاه خودتون رو نسبت به مشاوره تغیر بدین
    درواقع مشاوره تحصیلی، تعیین تکلیف کردن و تحمیل یک راه حل به فرد نیست ، بلکه یک نوع آموزش خود شناسی و بهتر شناسی علایق تون هستش که الان بهش نیاز دارید
    اشتباه فاحش در انتخاب رشته ی قبلیم که به شکست مواجه شد ننیجه ی صحبت با ۴ تا مشاور بود.

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

شما باید دیدگاه خودتون رو نسبت به مشاوره تغیر بدین
    و علیک سلام.

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

اشتباه فاحش در انتخاب رشته ی قبلیم که به شکست مواجه شد ننیجه ی صحبت با ۴ تا مشاور بود.
    و علیک سلام.
    علایق تون چه چیزایی هستند ؟
    هنوزم انیمیشن رو مثل قبل دوست دارید ؟
    به نظر خودتون تا چه حد باعث شدین مشاور ها به اشتباه بیوفتن و راه اشتباه به شما نشون بدن ؟
    ثبات تصمیم گیری ندارید و تو این شرایط بهتره هم خودت و هم خانواده به شما سخت نگیرن و یه مدت ذهنت آزاد باشه و بهت فرصت بدن تا بتونی بعد با شرایط بهتر تصمیم بگیری

18. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

به نظر خودتون تا چه حد باعث شدین مشاور ها به اشتباه بیوفتن و راه اشتباه به شما نشون بدن ؟
    ثبات تصمیم گیری ندارید و تو این شرایط بهتره هم خودت و هم خانواده به شما سخت نگیرن و یه مدت ذهنت آزاد باشه و بهت فرصت بدن تا بتونی بعد با شرایط بهتر تصمیم بگیری
    راستش اوضاع خیلی فرق کرده نسبت به یکی دو سال پیش که اینجا تاپیک میذاشتم.
    من مدت کمی در کافی شاپ کارورزی کردم. البته خیلی جدی نبود ولی واقعا دوست داشتم اون کارو. ضمن این که جدای از اون خودم انگار فتیش کافی شاپ دارم. کل کافی شاپای شهرمونو می خواستم برم و قهوشونو تست کنم و نقد کنم کل کافی شاپا رو. به نظرم اصلا مگان مقدسی بود. حالا شاید بگید جوگیر شدم اما حالا هم که مدت زیادیه کافی شاپا رو تست نکردم بازم کافی شاپا برای من جدای از همه ی چیز ها هستند.
    بله خیلی. منتها الآن فرقش اینه که قبلا فکر میکردم مثلا گرافیک یه ربطی به انیمیشن داره ولی وقتی رفتم توش دیدم نه تنها نداره بلکه استادا خیلی راحت به علایق من توهین میکنند و ...
    من تنها کاری که اون زمان کردم این بود که میرفتم بهشون میگفتم به نظرتون چه رشته ای مناسب منه. و وقتی میدیدم جواب نمیدند و هی میپیچونند میگفتم خب به نظرتون گرافیک به دردم میخوره اونا هم میگفتند آره عالیه.
    بعد این همه شکست تو تصمیماتم نبایدم ثبات داشته باشم.
    آخه دیگه داره سنم میره بالا.

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

انیمه خیلی دوست دارم. بازی کامپیوتری خیلی دوست دارم. یه سری آهنگای خارجی و ژاپنی رو خیلی دوست دارم. نقاشی خیلی کم کار کردم اما فکر میکنم دوست داشتم.

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

راستش اوضاع خیلی فرق کرده نسبت به یکی دو سال پیش که اینجا تاپیک میذاشتم.
    من مدت کمی در کافی شاپ کارورزی کردم. البته خیلی جدی نبود ولی واقعا دوست داشتم اون کارو. ضمن این که جدای از اون خودم انگار فتیش کافی شاپ دارم. کل کافی شاپای شهرمونو می خواستم برم و قهوشونو تست کنم و نقد کنم کل کافی شاپا رو. به نظرم اصلا مگان مقدسی بود. حالا شاید بگید جوگیر شدم اما حالا هم که مدت زیادیه کافی شاپا رو تست نکردم بازم کافی شاپا برای من جدای از همه ی چیز ها هستند.
    بله خیلی. منتها الآن فرقش اینه که قبلا فکر میکردم مثلا گرافیک یه ربطی به انیمیشن داره ولی وقتی رفتم توش دیدم نه تنها نداره بلکه استادا خیلی راحت به علایق من توهین میکنند و ...
    من تنها کاری که اون زمان کردم این بود که میرفتم بهشون میگفتم به نظرتون چه رشته ای مناسب منه. و وقتی میدیدم جواب نمیدند و هی میپیچونند میگفتم خب به نظرتون گرافیک به دردم میخوره اونا هم میگفتند آره عالیه.
    بعد این همه شکست تو تصمیماتم نبایدم ثبات داشته باشم.
    آخه دیگه داره سنم میره بالا.
    دوست عزیز سن فقط یک رقمه
    هیچ وقت خودتون رو محدود نکنید که بگید چون الان مثلا ۲۳ سال سن دارم باید لیسانس داشته باشم یا اینطور استدالال هایی برای خودتون بیارید
    به نظرم نیاز به زمان دارید تا بهتر به نتیجه برسید
    نه نمیگم جو گیر شدین ! همون کافی شاپ هم خوب بوده ، همین که باعث میشده حس خوبی داشته باشین ، خیلی خوبه
    میتونید بهش فکر کنین و بعد از محدودیت ها برین سمتش
    به نظرم مشکل خاصی یا حل نشدنی ندارید فقط نیاز به درک شدن دارید و باید به خودتون زمان بدین

22. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

دوست عزیز سن فقط یک رقمه
    هیچ وقت خودتون رو محدود نکنید که بگید چون الان مثلا ۲۳ سال سن دارم باید لیسانس داشته باشم یا اینطور استدالال هایی برای خودتون بیارید
    به نظرم نیاز به زمان دارید تا بهتر به نتیجه برسید
    همون کافی شاپ هم خوب بوده ، همین که باعث میشده حس خوبی داشته باشی ، خیلی خوبه
    یه رشته ای هست اسمش هست هتلداری. شما راجبش چیزی میدونید؟

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

یه نفر گفت کافیشاپ زیر شاخشه.

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

مدیریت هتل داری با خدمات داخل هتل فرق میکنه
    برای مدیریت باید درس بخونید که فکر میکنم دروس رشته های شاخه مدیریت متناسب با روحیات شما نباشه و مجدد به بن بست بخوری
    اما خود خدمات داخلی هتل رو میتونید با گذراندن
    دوره توی خود هتل های بزرگ یا هتل های پایتخت یه مدرک ازش بگیرین و اگر زبان انگلیسی هم تا حدی بلد باشین که چه بهتر و میتونید توی قسمت کافی هتل یا کافه رستوران هتل مشغول بشین
    ولی مدرک تحصیلی نداره

26. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

برای مدیریت باید درس بخونید که فکر میکنم دروس رشته های شاخه مدیریت متناسب با روحیات شما نباشه و مجدد به بن بست بخوری
    دوره توی خود هتل های بزرگ یا هتل های پایتخت یه مدرک ازش بگیرین و اگر زبان انگلیسی هم تا حدی بلد باشین که چه بهتر و میتونید توی قسمت کافی هتل یا کافه رستوران هتل مشغول بشین
    ولی مدرک تحصیلی نداره
    که این طور. ممنون. پس به همون کامپیوتر فکر میکنم. آخه دوستم میگفت بالای ۳۰ سال رو خیلی سخت استخدام میکنند.
    من حرفتونو قبول کردم فقط برای این که کامل قانع شم میشه بفرمایید که چرا مدیریت هتلداری با روحیات من سازگار نیست؟

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

ولی مدرک تحصیلی نداره
    ببخشید حرفتون خیلی رفته رو مخم که فرمودید درس های رشته های مدیریت با روحیات من سازگار نیستند. میشه علت این حرفتون رو بگید؟

29. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46138
    تشکـر
    10
    تشکر شده 35 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    4

به نام خدا

سلام
    البته میدونم شاید خوشت نیاد من راهنمایی کنم
    واقعیتش هم نیومدم راجب به انتخاب رشته بهت چیزی بگم
    فقط خواستم بگم اگه سربازی نرفتی و معافیت نداری حواست باشه
    چون فقط قبول میکنن که یبار انصراف بدی از دانشگاه، وگرنه میفرستنت سربازی
    البته میگم اگه سربازی نرفتی و معافیت هم نداری
    موفق باشی

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

ببخشید حرفتون خیلی رفته رو مخم که فرمودید درس های رشته های مدیریت با روحیات من سازگار نیستند. میشه علت این حرفتون رو بگید؟
    ببین دوست عزیز کلا رشته های دانشگاهی با اون چیزی که تو عرصه اشتغال از همون رشته میبینیم مسیر متفاوتی طی میکنه
    درست عین همون گرافیک ، شما برآوردی که از گرافیک داشتی مطابق با کتب تحصیلی این رشته نبود !
    به زبان ساده خروجی گرافیک برای طرفدارنش قشنگه اما خود این رشته دردسر های خودشو داره
    رشته های مدیریت هم همون مسیر رو طی میکنه و پر دردسر هستند

31. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    میزان امتیاز
    5

ببین دوست عزیز کلا رشته های دانشگاهی با اون چیزی که تو عرصه اشتغال از همون رشته میبینیم مسیر متفاوتی طی میکنه
    درست عین همون گرافیک ، شما برآوردی که از گرافیک داشتی مطابق با کتب تحصیلی این رشته نبود !
    به زبان ساده خروجی گرافیک برای طرفدارنش قشنگه اما خود این رشته دردسر های خودشو داره
    رشته های مدیریت هم همون مسیر رو طی میکنه و پر دردسر هستند
    خیلی ممنون.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد